středa 24. srpna 2016

ROMA

Jak už jsem psala, můj úplně první výlet do Itálie a taky první výlet do zahraničí bez kohokoliv dospělýho - teda, kamarádce už bylo 18, ale chápete...
V Římě jsme byly jen 3 celé dny, takže jsme měly všechno dopředu naplánovaný tak, abysme toho stihly co nejvíc.

Přiletěly jsme navečer, takže jsme stíhaly jen zajít na véču. Vystoupily jsme na zastávce Cavour. Roztomilý restauace, palačinkárky a zmrzlinárny všude. Doporučujii!
Na večerní posezení je nejlepší čtvrť Trastevere, to jsme my bohužel zjistily až poslední večer(
Pasta, pasta každý den<3
První den jsme měly na programu Fontanu di Trevi a Španělské schody. Schody se bohužel zrovna rekonstuují, takže jsme je viděly jen za záterasama. U fontány to byla strašná mačkanice a to obrovský množství netolerantních a nepříjemných cizinců trošku kazilo celou atmosféru.
Potom jsme pokračovaly uličkama až k Pantheonu a nakonec jsme došly až na Campo dei Fiori.
Viděly jsme originál Cavarragiova obrazu v nádherným kostele (kterej nevím, jak se jmenoval)

Druhý den jsme si nachaly na návštěvu Vatikánu. Fronta na Svatopetrské náměstí byla cca na 40 minut. Vylezly jsme až nahoru do kopule, kde byl úžasnej výhled.
Fronta do Vatikánských muzeí byla o dost horší. Otravný prodejci, kteří nabízeli skip the line za několikanásobně vetší cenu a kilometrová fronta. Dovnitř jsme se dostaly po 2,5 hodinách a byly jsme tak hotový, že jsme pořádně nic neprošly.


Třetí den jsme šly do Collosea a na náměstí Piazza Venezia. Kousek od Collosea jsme zašly na oběd do chválený restaurace - pravý italský jídlo za dobrý ceny. (Nepamatuju si zase název! Ale všechny restaurace jsem hledala přes tripadvisor.com)
Tak to je všechno! Dejte vědět, jestli se vám takové cestovatelské články líbí! A jestli se chcete na něco zeptat, tak můj ask je adelspo

5 komentářů:

 1. krasny fotky!
  cestovatelske clanky jsou neejlepsi <3

  OdpovědětVymazat
 2. Už je to dávno, co jsem tam byla :) Krásné fotky!

  OdpovědětVymazat
 3. naprosto nádherný fotky♥ doufám že se tam jednou podívám taky!

  OdpovědětVymazat
 4. Já v Římě ještě nikdy nebyla, ale vypadá to tam tak nádherně!! ♥ Tyhle cestovatelské články jsou supeeer! :3

  OdpovědětVymazat