sobota 22. dubna 2017

TVAROHOVÝ KOLÁČ

Ahoj! Po dlouhé době jsem upekla něco zdravého a dobrého! Doma jsem měla rozdělané tvarohy a zmražené ostružiny. Takže volba byla jasná - tvarohový koláč s ovocem. 

Co budete potřebovat: 

špaldovou mouku (1 a půl hrnku)
ovesné vločky ( 2 hrnky)
tvarohy (3 vaničky)
sladidlo (kokosový cukr, datlový sirup...)
vlašské ořechy ( cca 2 hrnky)
vejce (3x)
ovoce (maliny, borůvky, ostružiny...)
kokosový olej

!!! Přísady nevážím, dávám od oka! Takže to berte jen orientačně:) !!!

Korpus: Nasekáme si ořechy, a vločky rozmixujeme na jemno (neudělame z nich přímo mouku!) Trošku ořechů a vloček si necháme stranou na drobenku ! Smícháme špaldovou mouku, vločky a nasekané ořechy. Přidáme trochu vody, tak aby směs příliš nelepila. (Pokud bude lepit - což bude, přidávejte postupně mouku) Rozválíme a namačkáme do vymazané formy (Vymažeme kokosovým olejem, pokud bude těsto lepit, vysypeme moukou) . Dáme na 180 stupňů na 20 minut do trouby. 

Náplň: Do tvarohů přidáme sladidlo (Spíš víc než mín:D). Přidáme vajíčka a zamícháme. Nalijeme na korpus a dáme znovu do trouby. Cca na 15 minut na 180°. Mezitím si připravte ovocnou směs.  Pokud máte mražené ovoce, nechte v mikrovlnce rozehřat a štávu odlejte. Lesní ovoce je potřeba hodně dosladit (jako fakt hodně!), jinak bude koláč kyselý! Dáme na tvaroh a znovu pečeme 15 minut. 

Drobenka: Rozpustíme si cca hrnek kokosového oleje. Použijeme zbytek vloček a ořechů. Smícháme s kokosovým olejem a promícháme, tak aby jsme měli malé hrudky. Nasypeme na koláč a necháme péct dalších 10-20 minut. 
 HOTOVO!Žádné komentáře:

Okomentovat